Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » 1000 młodych katolików wzięło udział w Diecezjalnym Zjeździe Dzieci w Latyczowie

1000 młodych katolików wzięło udział w Diecezjalnym Zjeździe Dzieci w Latyczowie

Pod hasłem „Ojciec nas wszystkich” odbył się 2 czerwca w Latyczowie 16 Diecezjalny Zjazd Dzieci.

Ponad tysiąc przedstawicieli młodzieży katolickiej przeważnie w wieku szkolnym z obwodów winnickiego i chmielnickiego spędziło cały dzień na zabawach i wspólnej modlitwie.

Uroczystej Liturgii przewodniczył biskup ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski. Zachęcał do szczególnej modlitwy o nowe powołania duszpasterskie. „Żniwo wielkie, a robotników mało. Wśród was też są przyszli księża i osoby zakonne” – mówił bp Leon.

Tradycyjnie na placu przed XVII-wiecznym Sanktuarium zainstalowano scenę, z której siostry zakonne przy wsparciu biskupa zachęcały dzieci do śpiewania ku chwale Jezusa Chrystusa i Matki Przenajświętszej.

Podczas Diecezjalnego Zjazdu Dzieci w Latyczowie nie zabrakło licznych zachwycających zadań do wykonania. W przerwach między modlitwą i zabawami dzieci zjedli smaczny obiad i odpoczywali w cieniu muru klasztornego i drzew za sceną.

Modlitwę Koronki do Miłosierdzia Bożego z głównej sceny poprowadził osobiście biskup ordynariusz Dubrawski.

Zjazdowi dopisała wspaniała słoneczna pogoda. Łącznie jego uczestnicy spędzili w Latyczowie ponad 7 godzin.

Słowo Polskie, 03.06.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code