Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » O 100-leciu Niepodległej i aktywności społeczności polskiej. Ukazały się listopadowa edycja gazety i programu radiowego „Słowo Polskie”

O 100-leciu Niepodległej i aktywności społeczności polskiej. Ukazały się listopadowa edycja gazety i programu radiowego „Słowo Polskie”

Liczne uroczystości poświęcone 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zrealizowane projekty, mające na celu wzmocnienie aktywności społecznej mniejszości polskiej w winnickim okręgu konsularnym dominują w listopadowym wydaniu gazety i programu radiowego „Słowo Polskie”, ukazujących się przy wsparciu Senatu RP, Fundacji „Wolność i Demokracja” a także Winnickiej Państwowej Administracji Obwodowej.

Jednym głosem Polacy Bukowiny, Podola i Wołynia relacjonowali o swoich imprezach, spotkaniach z pracownikami polskich placówek dyplomatycznych oraz Mszach dziękczynnych za historyczną ojczyznę Polskę oraz pokój na Ukrainie.

Miesiąc październik był ważny dla Polaków i katolików także z innego powodu. W tym miesiącu szczególnie modlimy się w intencji zmarłych, szczególnie tych, którzy oddali swoje życie za dobro ojczyzny. W gazecie można przeczytać o sprzątaniach cmentarzy rzymskokatolickich oraz modlitwach z udziałem licznej rzeszy wiernych, m.in. w Latyczowie i Winnicy.

W mediach pod tytułem „Słowo Polskie” nie brakuje także wiadomości historycznych oraz o relacjach polsko-ukraińskich, m.in. o zainteresowaniu polskiego biznesu ukraińskim rynkiem rolniczym oraz o kolejnej podróży Dmytra Antoniuka do obwodu wołyńskiego (Ołyka).

W obliczu zbliżającej się 100. rocznicy sojuszu Piłsudski-Petlura na Ukrainie coraz częściej odbywają się konferencje z udziałem polskich i ukraińskich naukowców. O dwóch z nich, które odbyły się w Kijowie oraz Zdołbunowie można przeczytać w 11. numerze „Słowa Polskiego”.

Zapraszamy do czytania i słuchania „Słowa Polskiego”!

>Gazeta „Słowo Polskie”. Nr 11<<<

>>>Program radiowy „Słowo Polskie. Nr 9-10”<<<

 Redakcja, 3 listopada 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code