Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » 10 tysięcy prawosławnych kijowskiego patriarchatu przeszło dziś procesją przez Kijów

10 tysięcy prawosławnych kijowskiego patriarchatu przeszło dziś procesją przez Kijów

Zdjęcie pobrane z unian.netBlisko 10 tysięcy wierzących wzięło dziś udział w procesji, zorganizowanej przez Ukraińską Prawosławną Cerkiew Kijowskiego Patriarchatu z okazji Dnia chrztu Ukrainy-Rusi.

Po zakończeniu nabożeństwa na Włodzimierskiej górce Patriarcha Kijowski i całej Rusi Filaret zwrócił się do wierzących z uroczystym przemówieniem, w którym zaakcentował na nadzwyczajnej doniosłości dla Ukrainy przyjęcia chrześcijaństwa. „Chrzest nawrócił nasz naród od nieprawdy do prawdy”, – zaznaczył Patriarcha Filaret.

On również jeszcze raz nagłosił na niezbędności zjednoczenia kościołów prawosławnych w Ukrainie i stworzenia jedynego kościoła prawosławnego. „Jesteśmy pewne, że w Ukrainie będzie jedyny kościół” prawosławny, – powiedział Patriarcha Filaret.

„My nie wrogowie Rosji, rosyjskiej cerkwi. Jesteśmy braćmi. Lecz nie chcemy być komuś podporządkowani”, – powiedział on. „Jeśli pokochamy swoje, to nauczymy się lubić i sąsiadów, i bliskich”, – dodał Patriarcha Filaret.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code