Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Zakończenie roku szkolnego w polskiej szkole w Połonnem

Zakończenie roku szkolnego w polskiej szkole w Połonnem

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego attaché konsularny Adrian Browarczyk wręczył świadectwa ukończenia szkoły oraz wyróżnienia i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce 21 absolwentom Kulturalno-Oświatowego Centrum Polskiej Mniejszości Narodowej w Połonnem (obwód chmielnicki).

W uroczystości wzięli udział dyrektor połońskiego Centrum Tetiana Sosun, ekspert Wydziału Oświaty, Młodzieży i Sportu Połońskiej Rady Miejskiej Maryna Haponiuk, dyrektor Połońskiego Gimnazjum Ihor Bondar, przedstawiciele duchowieństwa, rodzice oraz uczniowie Centrum.

Kulturalno-Oświatowe Centrum Polskiej Mniejszości Narodowej w Połonnem działa od 2009 r. W każdą sobotę uczniowie pobierają lekcje języka polskiego, literatury polskiej, historii i geografii Polski, polskiej kultury muzycznej i tańca. Obecnie w Centrum pracuje 6 pedagogów, a na zajęcia uczęszcza 157 uczniów ze wszystkich szkół Połonnego i 6 okolicznych miejscowości. Centrum działa przy Połońskim Gimnazjum.

Uczniowie Kulturalno-Oświatowego Centrum Polskiej Mniejszości Narodowej w Połonnem odnoszą sukcesy w lokalnych i międzynarodowych konkursach polonijnych – na uwagę zasługują wybitne wyniki osiągane w Olimpiadzie Historii Polski dla Polonii i Polaków Za Granicą / Fundacja Wolność i Demokracja (4 finalistów i 3 półfinalistów od 2017 r.).

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, zdjęcia: Aleksander Karnauch, 9 czerwca 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code