Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » XII Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego RP i Ukrainy

XII Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego RP i Ukrainy

23 czerwca 2020 roku odbyła się XII Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego RP i Ukrainy w celu omówienia działań w walce z pandemią COVID-19, a także współpracy w zakresie infrastruktury, wojskowości, energetyki, dialogu historycznego i edukacji.

Najważniejszym z poruszonych tematów była sytuacja związana z pandemią w obu krajach oraz kwestia wychodzenia z kryzysu.

Zostały omówione sprawy współpracy medycznej, humanitarnej, ale też komunikacji między Polską a Ukrainą: przejść granicznych, połączeń kolejowych, drogowych i lotniczych.

Wicemarszałek Sejmu dodał, że podczas spotkania były podjęte też tematy związane z oświatą i historią, w tym sprawy rocznicowe. „W tym roku obchodzimy rocznicę sojuszu polsko-ukraińskiego” – zaznaczył.
Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca dziękując Polakom za zorganizowanie tego zgromadzenia, zaznaczył, że dzięki niemu mógł być kontynuowany dialog polsko-ukraiński na szczeblu parlamentarnym.

Według niego, wiele zagadnień potrzebuje określonych działań i decyzji, szczególnie po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.
Deszczyca zaznaczył, że niezbędne jest działanie powodujące ponowne otwarcie granic oraz poinformował, że rząd ukraiński podjął decyzję, by nie było żadnych ograniczeń dla polskich obywateli, którzy chcą przyjechać na Ukrainę.

Słowo Polskie za: PAP, 25 czerwca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code