Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Wizyta Andrzeja Dudy na Ukrainie rozpocznie się z upamiętnienia Polaków w Bykowni

Wizyta Andrzeja Dudy na Ukrainie rozpocznie się z upamiętnienia Polaków w Bykowni

11 października prezydent Andrzej Duda rozpocznie trzydniową wizytę na Ukrainie.  W ramach wizyty szef państwa polskiego omówi ze swoim odpowiednikiem pytania związane z bezpieczeństwem w regionie, kwestie historyczne i gospodarcze.

Prezydentowi będzie towarzyszył prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

„Prezydent postawi pierwsze kroki na Ukrainie na cmentarzu w Bykowni i tam upamiętni polskie ofiary sowieckich zbrodni NKWD. Będzie to dla Prezydenta bardzo symboliczny i ważny początek tej wizyty ” – zaznaczył minister Krzysztof Szczerski.

Prezydent RP odwiedzi także Odessę. Tam PGNiG podpisze porozumienie, które otworzy mu drogę do udziału w prywatyzacji sektora energetycznego i gazowego na Ukrainie. Drugą umowę podpiszą porty w Odessie i Gdańsku. W polskiej delegacji zasiądzie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W Kijowie Prezydent Andrzej Duda odsłoni pomnik bohaterki Solidarności Anny Walentynowicz. Prezydenci Polski i Ukrainy złożą również wieniec pod tablicą pamiątkową Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Sergij Porowczuk, 11 października 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code