Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » We Lwowie trwają przygotowania do przeprowadzenia Dni Dolnego Śląska

We Lwowie trwają przygotowania do przeprowadzenia Dni Dolnego Śląska

O prezentacji atrakcji i możliwości, które oferuje polski region Dolny Śląsk, rozmawiali burmistrz Lwowa Andrij Sadowyj oraz radny z województwa dolnośląskiego Tadeusz Samborski.

W dniach 15-18 września 2016 roku we Lwowie obchodzono dni Dolnego Śląska. W ramach wspólnych przedsięwzięć na Placu Rynkowym, odbyły się warsztaty garncarskie, grawerskie z użyciem unikatowego dolnośląskiego szkła.

Przed gośćmi imprezy wystąpił izerski zespół „Bogdanki i wrocławianie”, we lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Łysenki można było obejrzeć wystawę zdjęć Barbary Górniak „Kościoły Pokoju na Dolnym Śląsku”. Poza tym w ramach Dni Dolnego Śląska we Lwowie odbył się koncert muzyki symfonicznej w Akademii Muzycznej im. Łysenki z wykonaniem muzyki Ludomira Różyckiego.

„Jestem przekonany, że tegoroczne Dni Dolnego Śląska, pozwolą mieszkańcom i gościom waszego pięknego miasta, zapoznać się z bogatą kulturą i tradycjami województwa dolnośląskiego – regionu związanego historycznie ze Lwowem i obwodem lwowskim”, – zaznaczył podczas spotkania z szefem władz lwowskich Tadeusz Samborski.

W czasie zbliżających się Dni Dolnego Śląska, organizatorzy planują zaprezentować polskie produkty regionalne, występy zespołów artystycznych i wystawy, związane z kulturą i tradycjami Dolnego Śląska.

Igor Gałuszczak, Lwów, 23.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code