Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » We Lwowie otwarto mobilne muzeum z rzeczami osobistymi papieża św. Jana Pawła II

We Lwowie otwarto mobilne muzeum z rzeczami osobistymi papieża św. Jana Pawła II

W dniu 25 czerwca 2021 roku na dziedzińcu w pobliżu bazyliki metropolitalnej pw.Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (pl. Katedralny) we Lwowie otwarto unikalne mobilne muzeum, które będzie „podróżować” różnymi lokacjami miasta.

Największą atrakcją muzeum jest to, że na własne oczy można zobaczyć sutannę świętego papieża, naczynia, z których korzystał, wiele tworzących niezapomnianą atmosferę zdjęć.

„Rzeczy, których dotknął święty, również stają się święte, ponieważ cała nasza rzeczywistość, kiedy pełnimy wolę Bożą, czynimy dobre uczynki, staje się błogosławiona. Dzięki tym rzeczom możemy jeszcze lepiej poznać osobę św. Jana Pawła. Jan Paweł II kilkakrotnie uwalniał gołębia, stojąc przy oknie na placu św. Pawła. Był to znak pokoju. Jest to możliwe także dzisiaj”, – powiedział inspirator pomysłu stworzenia muzeum przenośnego, proboszcz parafii św. Jana Pawła II KRK o. Grzegorz Draus.

Dyrektor Muzeum Historii Religii Orest Małyć podkreślił, że nie zważając na to, że minęło 20 lat, papież wciąż jest w pobliżu, obok każdego z nas.

Dyrektor aministracji burmistrza Eugen Bojko zauważył, że to mobilne muzeum powstało dzięki niestrudzonym wysiłkom ojca Grzegorza Drausa.

Do otwarcia muzeum dołączył się biskup Bronisław Biernacki: „Papieża nie ma dziś pośród nas, ale jest obecny duchowo, w modlitwie, modli się o nas i spogląda na nas. Niech papież nadal modli się za nas z nieba, by Kościół Chrystusowy rozwijał się i wszyscy wrócili do Boga. Czas opuścić ateizm, skutki okresu radzieckiego i przejść do nowej historii Ukrainy, tradycji, wiary, aby zarówno wschodnie, jak i zachodnie chrześcijaństwo rozwijało się i prowadziło lud ku niebu”.

Metropolita i arcybiskup lwowski podziękował za wypowiedziane słowa, świadectwo o świętym papieżu Janie Pawle II.

Dodajmy, że muzeum mieści się w przyczepie MAN o długości 13 metrów.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 1 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *