Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W Winnicy podsumowano wizytę studyjną winnickich historyków

W Winnicy podsumowano wizytę studyjną winnickich historyków

W budynku przyszłego Muzeum Winnicy odbyło się podsumowanie wizyty studyjnej winnickich historyków i przedstawicieli mediów do Polski, która odbyła się w dniach 10-14 czerwca 2019 roku dzięki finansowaniu  Konsulatu Generalnego RP w Winnicy oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

W wydarzeniu wziął udział Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński oraz wicekonsul ds. polityczno-ekonomicznych Agnieszka Góralska.

W czerwcu zespół historyków z „Centrum Historii Winnicy” na czele z jego dyrektorem Oleksandrem Fedoryszenem oraz dyrektorem Państwowego Archiwum Obwodu Winnickiego Jurijem Legunem odwiedził Polskę, aby zapoznać się z zasadami stworzenia i funkcjonowania najlepszych muzeów kraju. Dzięki wsparciu merytorycznemu polskich muzeów, winniczanie zwiedzili Instytut Pamięci Narodowej, Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki w Elblągu, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Warszawy, Dom Spotkań z Historią, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Zamek Krzyżacki w Malborku i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Podczas podsumowania wizyty studyjnej jej uczestnicy zaprezentowali efekty doświadczeń zdobytych podczas wizyty muzealnej oraz wnioski, których zamierzają użyć podczas tworzenia ekspozycji muzeum w Winnicy.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 27 lipca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code