Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W najbliższym czasie LITPOLUKRBROG może wziąć udział w misjach pokojowych ONZ

W najbliższym czasie LITPOLUKRBROG może wziąć udział w misjach pokojowych ONZ

Przedstawiciele dowództwa Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady na czele z zastępcą szefa brygady po stronie ukraińskiej płk. Wołodymyrem Judanowem wzięli udział w ceremonii obchodów Międzynarodowego Dnia Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ, która odbyła się na terenie batalionu wielonarodowej brygady w Lublinie w Polsce.

Dowództwo brygady wyróżniło tych wojskowych i pracowników cywilnych międzynarodowej jednostki wojskowej, którzy swego czasu w składzie oddziałów narodowych uczestniczyli w misjach pokojowych w różnych zakątkach świata w czasie prowadzenia misji pod auspicjami ONZ.

Ważne, że po uzyskaniu pełnej zdolności operacyjnej Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada lub jej osobne elementy mogą być zaangażowane w operacje międzynarodowe w zakresie utrzymania pokoju i bezpieczeństwa na podstawie mandatu Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jednak decyzja o dołączenie wielonarodowościowej brygady do misji pokojowych musi być zatwierdzona przez upoważnione instytucje trzech państw członkowskich.

Igor Gałuszczak, opracowanie tekstu Irena Rudnicka, 01.06.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code