Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu

Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu

12 maja do Dowbysza przybyli pielgrzymi z różnych miast i miasteczek Ukrainy i Polski, aby wziąć udział w uroczystościach Matki Bożej Fatimskiej.

Uroczystą mszę świętą celebrował biskup Leon Dubrawski, ordynariusz diecezji Kamieniecko-Podolskiej wspólnie z kustoszem sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej księdzem Waldemarem Pawelcem i innymi księżmi, którzy przybyli do Dowbysza.

Biskup Leon podczas kazania zachęcał wiernych by w pierwsze pięć sobót miesiąca przystępowali do spowiedzi i Komunii świętej. Także zastanawiał się nad słowami  św. Joanny znanej z Ewangelii Łukasza, zachęcając wszystkich do modlitwy, pokuty i solidarności w modlitwie: rano, w dzień i wieczorem. „Modlitwa ma być także podstawą życia chrześcijańskiego każdego człowieka” – mówił ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej.

Po Liturgii został poświęcony obraz „Pięć talentów”, który na stale zagości w kaplicy sanktuarium. Następnie odbyła się procesja z modlitwą różańcową.

W uroczystości uczestniczyli także harcerzy, przedstawicieli „Harcerstwa Europy na Ukrainie” ze Lwowa, obwodu lwowskiego oraz Polski. Polscy harcerze przyjechali m.in. z Siedlec. W tym samym czasie w Dowbyszu odbywał się zjazd harcerski. Harcerzy dołączyli się do modlitwy i pod czas procesji nieśli figurkę Matki Bożej Fatimskiej i prowadzili modlitwę różańcową.

Na sam koniec uroczystości w Dowbyszu wszyscy pielgrzymi i goście już tradycyjnie smakowali smaczny bigos.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji www.kmc.media, 16.05.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code