Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraina nałozyła sankcje na trzeсh francuskich eurodeputowanych

Ukraina nałozyła sankcje na trzeсh francuskich eurodeputowanych

Fot.: Schutterstock

Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał decyzję ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony nakładającą sankcje na troje francuskich eurodeputowanych, którzy odwiedzali Krym oraz na szereg rosyjskich osób fizycznych i prawnych.

Na liście sankcyjnej opublikowanej na stronie internetowej prezydenta widnieje 23 Rosjan, trzech Francuzów, a także 81 osób prawnych.

Francuscy eurodeputowani, na których nałożono restrykcje, to: Virginie Joron, Lacapelle Jean-Lin i Philippe Olivier. Są oni przedstawicielami prawicowej grupy w Parlamencie Europejskim.

Wśród osób prawnych wymienionych na liście są rosyjskie media, takie jak TASS, Gazeta.ru, Lenta.ru czy RT. Część z wymienionych osób prawnych była już wcześniej objęta ukraińskimi sankcjami.

Restrykcje, przewidujące zablokowanie dostępu do aktywów na Ukrainie i zakaz wjazdu na teren tego kraju, nałożono na trzy lata.

Słowo Polskie za: TVP, 26 marca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code