Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan na Ukrainie

Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan na Ukrainie

Fot. kmc.media

W sobotę 25 stycznia w parafii Zesłania Ducha Świętego w Czerwonogradzie po raz drugi odbyła się modlitwa ekumeniczna o jedność chrześcijan i pokój na Ukrainie.

Modlitwa została odczytana w ramach Tygodnia Modlitw o jedność chrześcijan.

„Traktowali nas z niezwykłą ludzkością”. Tak więc autor Dziejów Apostolskich opisał stosunek Maltyjców do ofiar katastrofy na statku, zacumowanych do ich brzegu, wśród których był św. Paweł (Dz 28: 2). Te słowa zostały tematem Tygodnia Modlitw o jedność chrześcijan w 2020 roku.

W sobotni wieczór czerwonohradzki Kościół Zesłania Ducha Świętego odwiedzili przedstawicieli różnych wyznań. Modlitwę prowadził dziekan Żółkowski o. prałat Józef Legowicz.

Także uczestniczyli w modlitewnym spotkaniu protestancki pastor Mikołaj Gajduczyk; kapłan Ukraińskiego Grecko-Katolickiego Kościoła ks. Ignacy Moskaluk; ks. Prawosławnej Cerkwi Ukrainy o. Oleg Diakowicz; ks. Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego o. Igor Derkacz i księża rzymskokatoliccy.

Kazanie wygłosił pastor Mikołaj Gajduczyk z Chrześcijańskiej Ewangielskiej Cerkwi „Błagodat`”. Zorganizował spotkanie ks. Mikołaj Łeśkiw, rektor parafii Zesłania Ducha Świętego w Czerwonogradzie-Krystynopolu.

Redakcja za: Archidiecezja Lwowska, 2 lutego 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code