Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » „TAK” dla Krymu i kary śmierci dla Janukowicza

„TAK” dla Krymu i kary śmierci dla Janukowicza

25-27 lutego dziennikarze gazety „Słowo Polskie” przeprowadzili w Winnicy badanie opinii publicznej, dotyczące ostatnich wydarzeń na Ukrainie.

Na pytanie – „Czy warto szukać i ukarać Janukowicza? Jeżeli tak, to jaka kara będzie najbardziej stosowna?” prawie wszyscy badani jednogłośnie odpowiedzieli, że były prezydent nie może pozostać bezkarny. 40% z nich żądają dla Janukowycza kary śmierci, 36% – sankcji finansowych a 24% – kary więzienia.

Drugie pytanie dotyczyło perspektywy pozostania Krymu w składzie Ukrainy.Brzmiało tak – „Jak Pan/Pani myśli, czy pozostanie Krym częścią Ukrainy?”.

Bardzo ciekawym jest fakt, że 90% winniczan jest pewnych, że Krym ma pozostać w granicach ukraińskiego państwa, tylko 10% powiedzieło,  że nie mają nic przeciw oddzieleniu się Krymu albo dołączenia go do Federacji Rosyjskiej.

W lutowym badaniu opinii publicznej, przeprowadzonym przez dziennikarzy „Słowa Polskiego” wzięło udział 220 przypadkowych osób.

Ten sondaż nie daje pełnego obrazu, a jedynie przybliżony wynik i nie ma na celu narzucenia czytelnikom czyjegoś punktu widzenia czy preferencji politycznych.

Ania Szłapak, Mikołaj Bachur, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code