Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Święto Niepodległości na Sobotnich Kółkach Twórczych

Święto Niepodległości na Sobotnich Kółkach Twórczych

Dnia 9 listopada na Sobotnich Kółkach Twórczych obchodzono Święto Niepodległości Polski. Podczas zajęć językowych nauczyciele pani Wiktoria Oleksiuk i Jana Kurnosow opowiadały o głównych wydarzeniach poprzedzających 11 listopada, o wybitnych Polakach, którzy w różnych czasach tworzyli historię Niepodległej Polski.

Najmłodsi nasi uczniowi poznawali historię niepodległości poprzez różnorodne zajęcia – kolorowali kolorowanki patriotyczne, własnoręcznie robili polską flagę, bawili się w gry planszowe i puzzle. Na zajęciach wokalnych z panią Larysą Bojko śpiewali piosenki patriotycznych.

W tym samym dniu nasze maluchy uczestniczyły w „słodkich warsztatach” w Żytomierskiej Wytwórni Czekolady razem z panią Julią Bojko i panią Anną Janczak.

A dla młodzieży uczącej się języka polskiego pani Julia Nowicka zorganizowała wycieczkę „Polski Żytomierz”. Podczas wycieczki uczniowie zapalili znicze koło tablicy pamiątkowej poświęconej prezydentowi RP śp. Lechowi Kaczyńskiemu.

Niewątpliwie Narodowe Święto Niepodległości Polski przypomina Polakom na całym świecie, że należymy do Narodu, który nigdy nie był pokorny  i zawsze walczył o wolność swej Ojczyzny.

Dom Polski w Żytomierzu, 14 listopada 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code