Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Stosunki między Polską a Ukrainą pogorszyli się – polski politolog

Stosunki między Polską a Ukrainą pogorszyli się – polski politolog

Zdjęcie pobrano z http://epochtimes.com.ua/Polski politolog w dziedzinie bezpieczeństwa i międzynarodowych stosunków Przemysław Żurawski powiedział w eterze „Polskiego radia”, że stosunki między Ukrainą a Polską pogorszyły się.

Żurawski twierdzi, że Warszawa zaniechała stosunki z Kijowem. Po 2008 roku, kiedy w Polsce zmienił się rząd, zmienili się także i priorytety. Władze Polski postanowiły zrobić stawkę na ocieplenie stosunków z Moskwą, właśnie dla tego podczas „gazowej wojny”, Ukraina nie otrzymała poparcia ze strony Polski. Ze słów Przemysława Żurawskiego, inna niewykorzystana szansa – to wspólne przeprowadzenie EURO-2012.

Na pytanie o podpisaniu układu o członkostwie Ukrainy w UE, polski ekspert odpowiedział że sprawa Julii Tymoszenko stała się powodem dla „strategicznej pauzy” w stosunkach z UE.

Ambasador Unii Europejskiej w Ukrainie, Jan Tombiński 21 listopada zaproponował wprowadzić na Ukrainie mechanizm politycznej odpowiedzialności wysoko postawionych osób za przyjęte przez nich decyzje.

Ania Szłapak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code