Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Spotkanie polskich nauczycieli z kolegami z Podola oraz członkami „Uniwersytetu III wieku”

Spotkanie polskich nauczycieli z kolegami z Podola oraz członkami „Uniwersytetu III wieku”

W niedzielę 20 października 2019 r., w pomieszczeniach należących do parafii Matki Bożej Anielskiej w Winnicy odbyło się spotkanie grupy nauczycieli z Polski, głównie historyków, z nauczycielami języka polskiego i przedmiotów ojczystych z Winnicy i okolic.

Spotkanie inicjowane było przez Instytut Pamięci Narodowej, organizatora wyjazdu edukacyjnego dla polskich nauczycieli, a koordynowane przez Konsulat  Generalny RP w Winnicy.

Moderatorem spotkania była Lidia Paulukiewicz, nauczycielka języka polskiego oddelegowana do pracy na Ukrainie przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Poza nauczycielami w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele starszego pokolenia winnickich Polaków, studenci „Uniwersytetu III wieku”, którzy co niedzielę spotykają się w salkach kościoła, by mówić po polsku o polskiej historii i kulturze.

Wszyscy obecni mieli okazję wysłuchać przejmujących opowieści o losach miejscowych polskich rodzin, podzielić się doświadczeniami w pracy z uczniami, niektórzy wyrazili chęć podjęcia nowych projektów, w tym w zakresie współpracy.

Spotkanie zakończyła wspólna wycieczka po kapucyńskim klasztorze. KG RP w Winnicy reprezentowali wicekonsul Joanna Szeliga i wicekonsul Bartosz Szeliga.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 24 października 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code