Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Słowo Polskie w kwietniu pod znakiem Sojuszu Piłsudski-Petlura

Słowo Polskie w kwietniu pod znakiem Sojuszu Piłsudski-Petlura

W kwietniowym numerze Słowa Polskiego centralne miejsce pozostawiono rocznicy zawarcia polsko-ukraińskiego sojuszu militarnego, zawartego w 1920 roku.

Dwa świetne teksty dr Jacka Magdonia z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, zaproszenie do udziału w konkursie „Sojusznicy 1920” z nagrodami – to tylko część informacji, która ma przypomnieć czytelnikom kulisy jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Europy Wschodniej, które zakończyło się powstrzymaniem bolszewików na przedpolach Warszawy przed pójściem dalej na Europę.

Na stronie 7 gazety znajdziemy nowy tekst Dmytra Antoniuka „Kościoły Skwirszczyzny”. Po kilkumiesięcznej przerwie dobrze znany czytelnikom autor wybiera się w okolice Kijowa i na lewym i prawym brzegu Dniepra szuka pamiątek po znanych Polakach i wydarzeniach związanych z historią RP.

Tradycyjnie w gazecie znalazło się dużo tekstów o relacjach polsko-ukraińskich, wydarzeniach z życia Kościoła katolickiego na Ukrainie oraz jak sobie radzą Polacy na Ukrainie z kwarantanną.

>> Czytaj Słowo Polskie w wersji PDF <<<

Redakcja, 27 kwietnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code