Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Samorządowcy z Winnicy i Kielc dzielili się doświadczeniem w dziedzinie planowania strategicznego

Samorządowcy z Winnicy i Kielc dzielili się doświadczeniem w dziedzinie planowania strategicznego

22 marca przy użyciu platformy ZOOM odbyło się spotkanie pracowników samorządów miast Winnicy oraz Kielc, poświęcone strategicznemu planowaniu rozwoju.

Stronę ukraińską reprezentowali Maksym Martianow, szef departamentu gospodarki i inwestycji Winnickiej Rady Miasta, pracownicy innych jednostek samorządu winnickiego oraz Instytutu Rozwoju Miasta.

Stronę polską reprezentowali pracownicy Urzędu Miasta Kielce, m.in. zastępca Dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta Karol Gadowski, Anita Lagierska zastępca dyrektora wydziału przedsiębiorczości i komunikacji społecznej, oraz Radosław Kubaś, szef firmy CPoint, która wygrała przetarg na przygotowanie strategii rozwoju miasta Kielce.

W trakcie dwugodzinnej rozmowy odbyła się prezentacja założeń opracowania nowej strategii Kielce 2030+ oraz podsumowanie prac nad strategią rozwoju Winnicy 2030, w ramach którego strona ukraińska wspomniała o swoim doświadczeniu połączenia planowania strategicznego z planowaniem rozwoju przestrzennego w ramach Koncepcji Zintegrowanego Rozwoju miasta Winnicy 2030.

Winniccy samorządowcy opowiedzieli, jak wyglądało przygotowanie strategii rozwoju gromady, teren której w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zwiększył się ponad dwukrotnie. W wyniku reformy terytorialnej do jej składu weszło 7 okolicznych miejscowości, gęstość zaludnienia w których oraz poziom świadczonych usług jest znacząco niższy niż w Winnicy.

Radosław Kubaś opowiedział o podejściu do tworzenia podejścia do modelu Smart City oraz o szeroko zakrojonych konsultacjach ze stronami zainteresowanymi. Ich uczestnicy będą mogli wyrazić swoją opinię na temat przyszłości swojego miasta, w tym zaplanowanych celów w zakresie miasta inteligentnego. Będą informowani o postępach prac i zbliżających się terminach konsultacji.

Przedstawiciele miast partnerskich zadawali sobie nawzajem pytania dotyczące procesu tworzenia strategii i utrudnień, które pojawiały się ze względu na epidemią koronawirusa i inne.

Spotkanie przebiegło w przyjacielskiej atmosferze. Obydwie strony postanowiły kontynuować podobne spotkania związane z długofalowym rozwojem Winnicy oraz Kielc.

W roli tłumacza wystąpił Jerzy Wójcicki.

Redakcja, 25 marca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code