Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Rosja planuje wysłać drugi konwój humanitarny na Ukrainę

Rosja planuje wysłać drugi konwój humanitarny na Ukrainę

Źródło - unian.uaMinister spraw zagranicznych Rosji Sergiusz Ławrow zapewnił, że „po sukcesywnym wysłaniu pierwszej pomocy z drugą pójdzie dużo łatwiej”.

Rosyjski resort spraw zagranicznych powiadomił stronę ukraińską o przygotowaniach drugiego konwoju z pomocą dla miast na wschodzie Ukrainy. Prawdopodobnie zostanie ona dostarczona tą samą drogą, co poprzednia.

Wszystkie pretensje do „inwazyjnego” charakteru pomocy, dostarczenie której nie było uzgodnione ani z Czerwonym Krzyżem, ani ze stroną ukraińską, Ławrow tłumaczy zbyt długim sprawdzaniem zawartości białych ciężarówek przez ukraińskich pograniczników.

Na początku trzeciej dekady sierpnia konwój z rosyjską pomocą eskortowany przez prorosyjskich terrorystów, walczących z regularnym ukraińskim wojskiem, przekroczył ukraińską granicę. Rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Andrij Łysenko podkreślił, że ciężarówki były załadowane tylko do połowy, w niektórych z nich leżało zaledwie po kilka worków z herbatą.

Redakcja

GK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code