Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Polska delegacja wyrusza do Izraela w celu podjęcia dialogu

Polska delegacja wyrusza do Izraela w celu podjęcia dialogu

Fot. http://aszdziennik.pl

Polska delegacja rządowa pod przewodnictwem wiceministra spraw zagranicznych Bartosza Cichockiego uda się w czwartek do Izraela w celu podjęcia dialogu ze swoimi odpowiednikami.

„Polski rząd uzgodnił ze stroną izraelską termin spotkania zespołu do spraw relacji polsko-izraelskich. To zespół, o którym rozmawiali podczas rozmowy telefonicznej premier Mateusz Morawiecki i premier Benjamin Netanjahu. Polska delegacja rządowa pod przewodnictwem ministra Bartosza Cichockiego uda się do Izraela w celu podjęcia dialogu ze swoimi odpowiednikami. Zarówno Polska, jak i Izrael chcą prowadzić realny dialog o wszystkich sprawach, które od miesiąca są w centrum zainteresowania naszych rządów i naszych społeczeństw” – powiedziała PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o IPN 6 lutego, a następnie w trybie kontroli następczej skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent chce, by Trybunał zbadał, czy przepisy noweli ustawy o IPN nie ograniczają w sposób nieuprawniony wolności słowa oraz kwestię tzw. określoności przepisów prawa.

Nowela wywołała krytykę m.in. ze strony Izraela, USA oraz Ukrainy. Zgodnie z ustaleniami, które zapadły podczas rozmowy szefa polskiego rządu z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, został powołany zespół ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem na czele z wiceszefem MSZ Bartoszem Cichockim.

Słowo Polskie, 01.03.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code