Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Polish-Ukrainian Startup Bridge – szansa dla ukraińskich innowatorów

Polish-Ukrainian Startup Bridge – szansa dla ukraińskich innowatorów

W dniu 17 maja br na Państwowym Uniwersytecie Technologicznym w Żytomierzu odbyło się piąte spotkanie biznesowe Start-up, zorganizowane przez Polish-Ukrainian Startup Bridge we współpracy Fundacją „Fundusz Współpracy”.

Na spotkaniu wszyscy zainteresowani mogli usłyszeć informację dot. wsparcia finansowego, jakie innowacyjne projekty mogą uzyskać na Ukrainie i w Polsce, aby wdrożyć swoje pomysły i zbudować biznes na pełną skalę oraz przedstawić swoje projekty w celu możliwości udziału w Konkursie Start-up.

Organizatorzy także zapraszali wszystkich – zarówno publiczność, tak i lokalne firmy wziąć udział w Konkursie Start-up i otrzymać szansę zaprezentowania swojego projektu ponad 30 międzynarodowym inwestorom podczas trzeciej wystawy Kyiv Tech Hub Conference w Kijowie w październiku b.r.

Projekty zwycięscy mogą liczyć na inwestycje do 220 000 euro w następnych kierunkach: gospodarstwo wiejskie i żywność; nowe metody melioracji; nowe sposoby monitoringu kultur wiejskich; marketingowe decyzję technologiczne; nowe rozwiązania dot. energii odnawialnej; rozwiązania dot. przechowywania energii.

„Prawdę mówiąc, to bardzo interesujące spotkanie. Jutrzejszy czy nawet pojutrzejszy dzień można było odczuć już dzisiaj. Przyjemnie jest widzieć prawdziwe zainteresowanie studentów swoją sprawą, a polskich państwowych i prywatnych inwestorów – zainteresowanie pomysłami studentów. Wzajemnie wygodne umowy współpracy motywują i jednych, i drugich: udoskonalone idee i harmonogram ich realizacji otrzymują możliwości wykonania dzięki wsparciu przez państwowe i prywatne Fundacji Rzeczypospolitej Polski. Bardzo ważnym jest to, że akcent stawi się na przejrzystość, uczciwość i sprawiedliwość: zasada „50/50”» rozpowszechnia się nie tylko na podział finansowego zysku realizowanego projektu, ale i socjalny, tak by mówiąc międzynarodowy. Także, zasadami finansowania projektów jest i to, że korzyści dla końcowych konsumentów wytwarzanych produktów też powinni być równo podzielone między Ukrainą i Polską. Szkoda tylko, że żaden z mówców (studentów, którzy przedstawiali swoje projekty) w ogóle nikt nie mówił po polsku. Co było trochę przeszkodą w porozumieniu pomiędzy mówcami i przedstawicielami Polish-Ukrainian Startup Bridge” – mówi uczestnik spotkania biznesowego Rustam Jusupow.

Informacja:

Polish-Ukrainian Startup Bridge to cykl meetupów i konferencji realizowanych w ukraińskich miastach w ramach projektu „Wsparcie dla ukraińskich mikro i MŚP, w szczególności dla firm będących w fazie start-up”.

Osoby, którzy proponują własne startupy, mogą skomercjalizować swój projekt naukowy lub szukać ciekawych inwestycji, i mają unikatową możliwość skorzystać z unikalnej okazji udziału w eventach. PUSB to niesamowita platforma, przez którą można: nawiązać kontakty z inwestorami i firmami z Polski; wziąć udział w konkursach dla startupów i projektów naukowych; rozwinąć swoją wiedzę i doświadczenie poprzez program akceleracyjny; zaprezentować swój startup lub projekt na scenie przed inwestorami i firmami z Polski; wygrać cenne nagrody dla najlepszych projektów; skorzystać z wiedzy i wsparcia Startup Support Center.
Polish-Ukrainian Startup Bridge realizowany jest przez Fundację Fundusz Współpracy przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju RP. Projekt współfinansowany ze środków programu polskiej pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Walentyna Jusupowa, 21 maja 2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code