Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polacy z Kamieńca Podolskiego wzięli udział w spotkaniu z członkami Towarzystwa Miłosników Podola, które odbyło się w Krakowie

Polacy z Kamieńca Podolskiego wzięli udział w spotkaniu z członkami Towarzystwa Miłosników Podola, które odbyło się w Krakowie

Na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Miłośników Podola (TMP) do Krakowa wyjechali prezes Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego w Kamieńcu Podolskim Helena Gałka wraz z wiceprezesem Stanisławem Nagorniakiem. W krakowskim Muzeum Narodowym odbyło się spotkanie członków małopolskiego TMP z rodakami z Kresów. Uczestnicy spotkania interesowali się, jak teraz  mieszkają ich rodacy w Kamieńcu, Lwowie i innych miastach, co się dzieje na dawnych krańcach I Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas spotkania omówiono kierunki współpracy w roku 2014, oraz projekty, które już zostały zrealizowane – „Najpiękniejszy dzień lata”, „Królewskie wakacje” oraz „Polska – kraj przodków”.

Podolacy mieli także możliwość zwiedzić zabytkowy Tarnów oraz Kraków a także nawiązać znajomości z rodakami, którzy do dziś pamiętają o bohaterskim Kamieńcu Podolskim oraz wspierają Polaków, którzy w nim mieszkają. Na zakończenie spotkanie członkowie TMP zadeklarowali, że przyjadą na Podole z kolędą.

Spotkanie w Krakowie odbyło się pod honorowym patronatem Kardynała  Stanisława Dziwisza, ministra  Pracy oraz  Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza, małopolskiego wojewody Jerzego Millera, marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy oraz prezydenta  miasta  Krakowa  Jacka  Majchrowskiego.

FM, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code