Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Podsumowanie spotkania prezydentów Polski i Ukrainy. Ostre pytanie – JULIA TYMOSZENKO

Podsumowanie spotkania prezydentów Polski i Ukrainy. Ostre pytanie – JULIA TYMOSZENKO

Zdjęcie pobrane z newsmarket.com.ua

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz w swoim oświadczeniu powiedział, że w czasie spotkania z Prezydentem Republiki Polska Bronisławem Komorowskim mówili o integracji, eks-premierze Juliji Tymoszenko i EURO-2012.

W trakcie wystąpienia Janukowycz zaznaczył, że polecił zapewnić godny poziom obserwacji i leczenia pani Tymoszenko. „Ostatnio słyszałem wiele uwag od adwokatów byłego premiera Tymoszenko w stosunku do utrzymania jej w więzieniu. I dałem polecenie dla wszystkich instytucji, które zajmują się tym pytaniem, stworzyć wszystkie warunki, które przewidziane dzisiaj na poziomie europejskim. Rozumie się i leczenie, i obserwacja, i utrzymanie„, – powiedział Janukowycz.

Komorowski, zaznaczył że Ukraina powinna znaleźć takie rozwiązanie sprawy Tymoszenko, które otrzyma pozytywną ocenę wśród europejskich partnerów.

Prezydent Ukrainy podkreślił, że społeczne wypłaty dla innych kategorii mieszkańców Czarnobyla, a także dla «afgańczyków» w 2012 roku wzrosną na 25%. „to te możliwości, które są założone w budżecie. I, mam nadzieję, że i rząd, i parlament razem uchwalą te decyzje „, – dodał głowa ukraińskiego państwa.

Obaj prezydenci odwiedzili miejsce, gdzie został założony polski cmentarz wojskowy w Bykowni. Tam, jak oszacowano, jest pochowano ponad 4 tys. Polaków z tak zwanej „ukraińskiej listy katyńskiej”.

Jak zaznaczają niektóre ukraińskie media, Janukowycz jeszcze raz potwierdził – kto decyduje o losie byłej pani premier, mimo zapewnien, że on nie ma wpływu na ukraińskie sądownictwo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code