Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » „Płomień Braterstwa” w Warszawie okiem kamery Tadeusza Krząstka

„Płomień Braterstwa” w Warszawie okiem kamery Tadeusza Krząstka

Wicepremier ds. europejskiej i euroatlantyckiej integracji Ukrainy Olha Stefaniszyna wzieła udział w uroczystościach ku czci pamięci i odwagi sojuszników Polski w wojnie z bolszewizmem 1920 roku – oficerów i żołnierzy Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej, pochowanych na Wolskim cmentarzu prawosławnym w Warszawie, które odbyły się ramach inicjatywy ukraińskiego Płastu i polskich harcerzy –  „Płomień Braterstwa”.

Uroczystości odbyły się 14 sierpnia 2020 roku równocześnie w ponad 30 miejscach spoczynku żołnierzy URL na terenie Polski i Ukrainy.

Największe odbyły w Warszawie na Cmentarzu Prawosławnym na Woli, w Krakowie (Cmentarz Rakowicki), w Łodzi (Cmentarz na Dołach), we Wrocławiu (Cmentarz Osobowicki), w Lublinie (Cmentarz Prawosławny przy ul. Lipowej), w Kaliszu (cmentarze wojenne w Szczypiornie i Majkowie), w Wadowicach (Cmentarz Wojskowy) i w Tarnowie.

Udział w tych ceremoniach brali harcerze i płastuni, członkowie lokalnych społeczności, przedstawiciele władz samorządowych, wspólnot religijnych, przedstawicieli mediów i wszystkich, którzy chcieli oddać hołd ukraińskim bohaterom wojny 1920 r.

Słowo Polskie, fot. Tadeusz Krząstek, 18 sierpnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code