Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Otwarcie pomnika JPII w Szarowieczce

Otwarcie pomnika JPII w Szarowieczce

1 maja w dniu beatyfikacji Papieża Polaka – Karola Wojtyły przy kościele na Hreczanach odbyło się uroczyste odsłonięcie wspaniałego pomnika Jana Pawła II.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, którą celebrował proboszcz Parafii Matki Boskiej Różańcowej Andrzej. Potem wszyscy obecni wzięli udział w procesji i przenieśli się pod przykryty tkaniną pomnik. Pogoda jak najbardziej sprzyjała imprezie, jak również wszystkim pielgrzymkom Jana Pawła II w nasze strony.

Odsłonięcie pomnika odbyło się z udziałem miejscowej drużyny harcerskiej, przedstawicieli organizacji polonijnych i biznesu, parafian oraz urzędników rejonowych i i obwodowych władz Chmielnicczyzny.

Głos zabrał prezes Stowarzyszenia „Nowe życie” – Włodzimierz Tomusiak. Wspomniał o Papieżu, podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tak ambitnej i kosztownej imprezy, jak postawienie pomnika. Do jego podziękowań przyłączyli się deputowani Obwodowej i Rejonowej Rad, honorując Sławomira Soszyńskiego – dyrektora polsko-ukraińskiej firmy Simadex.

Oczywiście tam, gdzie Papież, tam brzmi „Barka”! Drużyna harcerska z akompaniamentem gitary wykonała ulubioną pieść Karola Wojtyły, a ten, kto nie znał, nucił ją cichutko, w ślad za śpiewającymi.

Jeszcze tylko parę wspólnych zdjęć i wszyscy rozjeżdżają się do swoich domów, a beatyfikowany kilka godzin wcześniej Jan Paweł II już na zawsze pozostanie przy kościele na Hreczanach, przemawiając do gości i parafian: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”…

Zdjęcia z imprezy

 

{morfeo 45}


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code