Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Ostatnie akordy tradycyjnego karnawału w Barze

Ostatnie akordy tradycyjnego karnawału w Barze

W sobotę 22 lutego 2020 r. odbyły się tradycyjne „Zapusty w Barze”.

Barscy Polacy po raz kolejny zebrali się w Domu Polskim by wspólnie zabawić się i w radosnej atmosferze wysłuchać wystąpień grup wokalnych i instrumentalnych. Nie zabrakło również poezji i scenek rodzajowych.

Wszystkie występy poświęcone były miłości, gdyż ona była tematem przewodnim tegorocznej zabawy. Pośród granych utworów nie zabrakło szlagierów polskiej muzyki rozrywkowej. Szczególną niespodzianką okazał się występ grupy „Jurek i Przyjaciele” z Chmielnickiego, która zaprezentowała się w Barze po raz pierwszy. Zespół porwał do tańca wszystkich obecnych i przygrywał im do późnych godzin wieczornych.

Z okazji swojej pierwszej, lecz na pewno nie ostatniej, wizyty w Barze panowie z grupy „Jurek i Przyjaciele” przywieźli wyjątkowy prezent – piosenkę o Barze, która jak zapewnili dyrektor Domu Polskiego, pani Małgorzata Miedwiediewa oraz mer Baru, pan Artur Ciciurski, stanie się nieformalnym hymnem miasta, a szczególnie Polaków w nim mieszkających.

Klub Kobiet Bona Sforza z Baru obdarował uczestników zapustów własnoręcznie przygotowanym kulinarnym prezentem w postaci gołąbków, jakie jadano za czasów wielkiej polskiej królowej Bony Sforzy.

Słowo Polskie za: Dom Polski w Barze, 26 lutego 2020 r. 

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code