Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Odbyło się kolejne spotkanie polskich dyplomatów z władzami ukraińskich miast

Odbyło się kolejne spotkanie polskich dyplomatów z władzami ukraińskich miast

Mer Dubna Wasyl Antoniuk spotkał się z Konsulem Generalnym RP w Łucku Sławomirem Misiakem.

18 marca mer miasta i hromady Dubno Wasyl Antoniuk spotkał się z Konsulem Generalnym RP w Łucku Sławomirem Misiakem i Attaché ds. Kultury Piotrem Urbanowiczem.

W spotkaniu, które miało na celu zacieśnienie współpracy, uczestniczyli także zastępcy szefa Rówieńskiej Obwodowej Administracji Państwowej Serhij Hemberg i urzędnicy szczebla lokalnego.

Była to pierwsza wizyta nowo powołanego Konsula Generalnego RP w naszym mieście. Podczas spotkania zapoznano się z osiągnięciami lat ubiegłych, wynikami współpracy z Konsulatem Generalnym oraz polskimi miastami partnerskimi.

Strony dyskutowały również o możliwości realizacji kolejnych wspólnych projektów w dziedzinie gospodarki i kultury. W szczególności zorganizowanie jubileuszowego konkursu czytelników poezji polskiej imienia Antoniego Malczewskiego, ukraińsko-polskiego pleneru artystów na podstawie dzieła A. Malczewskiego „Maria” oraz utworzenie w Dubno muzeum wybitnego pedagoga Wołynia Taduesza Chatskiego, prowadzenie szkoleń i warsztatów na temat działań projektowych.

Sergij Porowczuk za: RM Dubno, 21 marca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code