Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Nowy szef Winnickiej Administracji Obwodowej Skalski omówił z prezydentem miasta Kielce priorytetowe kierunki dalszej współpracy

Nowy szef Winnickiej Administracji Obwodowej Skalski omówił z prezydentem miasta Kielce priorytetowe kierunki dalszej współpracy

Fot. vin.gov.ua

Podczas pobytu oficjalnej delegacji obwodu winnickiego w Kielcach, przewodniczący obwodowej administracji państwowej Władysław Skalski przeprowadził rokowania z Prezydentem miasta Kielce Bogdanem Wentą.

W trakcie spotkania Władysław Skalski zapewnił Prezydenta Kielc, że winniccy partnerzy wspierają inicjatywę zarządu Kielc i Winnicy o przeprowadzeniu w przyszłym roku międzynarodowego forum „Srebrna gospodarka” w mieście Winnica. Również strony umówiły się w sprawie wymiany delegacji fachowców w dziedzinie turystyki i przygotowaniu młodych kadr w zakresie zarządzania projektami innowacyjnymi.

Na szczególną uwagę zasługuje wizyta przewodniczącego obwodowej administracji państwowej w wydziale  informacyjno-konsultacyjnym ds. cudzoziemców w Kielcach.

Po rozmowie z ukraińskimi studentami, kierownik obwodu zapoznał się z systemem studiów, zapytał o ochronę społeczną i zachęcił do przyłączenia się do programu Lift uruchomionego na Ukrainie w celu przyciągnięcia młodych, kreatywnych specjalistów do działania w celu rozwoju państwa i jego odnowienia.

Lidia Baranowska za: winnickie media, 17 listopada 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code