Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Nowe wypadki epidemii Odry na Ukrainie blisko granicy z Polską

Nowe wypadki epidemii Odry na Ukrainie blisko granicy z Polską

Fot. asn.in.ua

Według danych ukraińskiego resortu zdrowia pierwsze dwa miesiące bieżącego roku 2019 r. przyniosły 24 042 przypadki odry. Najwięcej zarejestrowano w obwodach: lwowskim, winnickim, rówieńskim, chmielnickim oraz w Kijowie. Kilkanaście osób zmarło.

W 2018 roku epidemia odry na Ukrainie była największą epidemią w Europie od 2015 roku.

Statystyka podaje, że połowa zarażonych to dzieci. Ukraina nie ma obowiązkowych szczepień. Chociaż szczepionki zapobiegające tej chorobie są w kraju nad Dnieprem bezpłatne dla wszystkich osób do 18. roku życia.

W efekcie Ukraina ma jeden z najniższych procentów zaczepień na świecie – przekracza nieznacznie 30 proc. W dodatku okazuje się, że trend nie ulega znaczącej zmianie, bo tylko połowa rodziców wyraża zgodę na szczepienie swoich nowonarodzonych dzieci.

UNICEF zaczął alarmować już po analizie danych nt. Ukrainy za rok 2018. W minionym roku na odrę na Ukrainie zachorowało 35 120 osób, co czyni ją państwem o najwyższym stopniu zachorowalności na świecie.

Słowo Polskie na podstawie informacji polskich mediów, 30 marca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code