Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Niedzielny „Majdan” żyje wbrew apelom liderów opozycji by rozejść się na święta

Niedzielny „Majdan” żyje wbrew apelom liderów opozycji by rozejść się na święta

5 stycznia mieszkańcy miast i miasteczek Ukrainy tradycyjne zebrali się na swoich „Majdanach” by po raz kolejny powiedzieć „Nie” represjom władzy wobec dziennikarzy i działaczom społecznym a także poprzeć europejski kurs rozwoju własnego państwa.

Zrobili to, nie zważając na apele trzech opozycyjnych liderów by na kilka dni przerwać akcje protestu i  świętować Boże Narodzenie zgodnie z wschodnim kalendarzem.

Najliczniejsza akcja tradycyjnie odbyła się w Kijowie. W Winnicy obok namiotów, gdzie przez 24 godziny znajdują się aktywiści, 5 stycznia Sergiej Szczetynin, były deputowany do RM, przeprowadził własny wiec z propozycją oddelegowania do Charkowa trzech osób do udziału w „Zjeździe uczestników Majdanów”. Ten zjazd, który odbędzie się 11-12 stycznia nie ma nic wspólnego z organizacją „Majdan”, do której już wstąpiło ponad 35 tys. osób. Alternatywna do „Majdanu” organizacja ma na celu koordynację działań majdanów na całej Ukrainie by – jak twierdzi Szczetynin – planować jak „wspólnie bawić się i weselić”.

Red., bwp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code