Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Młodzi Polacy poznawali ciekawostki historyczne oraz geograficzne swojej historycznej Ojczyzny

Młodzi Polacy poznawali ciekawostki historyczne oraz geograficzne swojej historycznej Ojczyzny

W piątek, 15 listopada w Szkole Sobotnio-Niedzielnej im. Grocholskich działającej przy SP „Chrześcijavńsko-Demokratyczny Związek Polaków Winnicy” odbyła się lekcja patriotyczna z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najmłodsi uczniowie uczcili jedno z najważniejszych świąt dla wszystkich Polaków na całym świecie. Na początku spotkania maluchy z wielkim zainteresowaniem wysłuchały inspirującej historii o powstaniu Polski, opowiedzianej przez Pani Lidię Paulukiewicz, nauczycielki języka polskiego (skierowanej do pracy w Winnicy przez ORPEG) oraz dowiedziały się o wybitnych Polakach, którzy się do tego przyczynili, m. in. o Józefie Piłsudskim i Ignacym Paderewskim.

Dzieci miały okazję samodzielnie stworzyć godło Polski, kokardę narodową i pokolorować portret Marszałka Piłsudskiego na ulubionej Kasztance. Wielką atrakcją   dla maluchów było także uczenie się nazw polskich miast i rzek na elektronicznej mapie „przemawiającej” do nich. Na zakończenie każde dziecko dostało słodkie piernikowe serduszko w biało-czerwonym lukrze.

Działalność szkoły jest objęta patronatem Senatu RP, Fundacji Wolność i Demokracja oraz rodziny Grocholskich z Warszawy ( potomków Grocholskich ze Strzyżawki pod Winnicą).

Wiktoria Bednarska, 23 listopada 2019 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code