Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy wyraziło gest solidarności w stosunku do odesłanych przez Rosję dyplomatów Niemiec, Szwecji i Polski

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy wyraziło gest solidarności w stosunku do odesłanych przez Rosję dyplomatów Niemiec, Szwecji i Polski

Fo. industry4ukraine.net

Ukraiński resort spraw zagranicznych solidaryzuje się z dyplomatami Niemiec, Szwecji i Polski, których Rosja wysłała za „udział w demonstracjach” popierających lidera opozycji Ołeksija Nawalnego 23 stycznia w Sankt Petersburgu i w Moskwie.

„Decyzja Rosji jest sprzeczna z Konwencją Wiedeńską i jest kolejnym przykładem brutalnego naruszenia przez Rosję jej zobowiązań wynikających z prawa międzynarodowego” – czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, rosyjskie MSZ ogłosiło personami non-grata dyplomatów ze Szwecji, Polski i Niemiec za „udział w demonstracjach” popierających lidera opozycji Ołeksija Nawalnego 23 stycznia w Sankt Petersburgu i w Moskwie.

2 lutego sąd Sąd Moskwie zastąpił wyrok otrutemu wcześniej Nawalnemu w zawieszeniu w sprawie Yves Rocher na karę trzech i pół roku pozbawienia wolności.

Słowo Polskie za: Ukrinform, 10 lutego 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code