Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Minister Michał Woś z wizytą na Donbasie

Minister Michał Woś z wizytą na Donbasie

W dniach 2-3 lipca br. Minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś, przebywał w Donbasie podsumowując projekt Caritas Polska.

Projekt Caritasu Polska „Bezpośrednia pomoc materialna i psychologiczna dla ludności zamieszkującej w strefie rozgraniczenia w obwodzie donieckim i ługańskim na terenach kontrolowanych przez rząd Ukrainy” został zrealizowany w 2018 roku.

Obejmował wówczas 40 tysięcy paczek z produktami żywnościowymi i artykułami higienicznymi rozdanych uchodźcom, a także pomoc psychologiczną udzielaną mieszkańcom strefy rozgraniczenia. Działania prowadzono na wschodzie Ukrainy, m.in. w znajdujących się na pierwszej linii frontu miejscowościach Awdijiwka, Piski, Opytne, Wodiane, Kamianki i Pierwomajka, gdzie udzielano wsparcia psychologicznego kilkuset ludziom. W ramach projektu w Winnicy przeprowadzono także trzymiesięczne sesje psychoterapii dla osób wewnętrznie przesiedlonych oraz weteranów walk na Donbasie.

Departament Pomocy Humanitarnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w roku 2019 przeznaczył na projekt Caritas Polska prawie 2,5 miliona złotych.

Walentyna Jusupowa za: dzieje.pl, 5 lipca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code