Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Lwowska Rada Miejska zabroniła radziecką symbolikę, nie zważając na sprzeciw premiera

Lwowska Rada Miejska zabroniła radziecką symbolikę, nie zważając na sprzeciw premiera

Zdjęcie pobrano z http://image.tsn.ua/mediahttp://slowopolskie.orghttp://slowopolskie.org/images2/original/May2011/383425926.jpgBurmistrz Lwowa Andrzej Sadowyj podpisał uchwałę, którą na ostatniej sesji 25 kwietnia deputowani Lwowskiej miejskiej rady zabronili używanie radzieckiej i nazistowskiej symboliki na terytorium Lwowa podczas świętowania 1 i 9 maja.

Komentując słowa premiera Mykoły Azarowa, który skrytykował radnych Lwowa za zakaz używania komunistycznej symboliki i ZSRR na święta majowe, Andrzej Sadowyj powiedział – Nasza decyzja to pozycja mieszkańców Lwowa. Tą pozycję należy szanować. Centralne władze mogą mieć własny punkt widzenia ale należy działać wyjątkowo zgodnie z czynnym ustawodawstwem.

Burmistrz również poinformował, że na dzień dzisiejszy do miejskiej rady ani społeczne organizacje, ani polityczne partii nie podały prośby o pozwolenie na przeprowadzenie masowych akcji we Lwowie 1 i 9 maja.

Pryzpomnimy że Lwowska Rada Miejska ogłosiła 8-9 maja Dniami Żałoby za poległych w Drugiej Wojnie Światowej a także ofiar totalitarnego reżimu.

29 kwietnia służba prasowa prokuratury obwodu Lwowskiego zawiadomiła, że prokuratura bada prawomocność podjętych decyzji przez organy miejscowego samorządu.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code