Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Lwów czeka na polskich artystów w ramach X „Dni Perfomance’u”

Lwów czeka na polskich artystów w ramach X „Dni Perfomance’u”

W 2017 roku jedyny na Ukrainie festiwal performance’u artystycznego będzie obchodził swój 10-letni jubileusz.

„Dni Performance’u” we Lwowie to jedyny takiego rodzaju festiwal sztuki, który każdego roku prezentuje unikatowe praktyki artystyczne i staje się przestrzenią dla komunikacji performerów, prezentujących różne kultury, pokolenia oraz szkoły. Organizatorami festiwalu są – Instytut Sztuki Aktualnej oraz Twórcze Zjednoczenie „Dzyga”. W roli kuratorów tegorocznego zjazdu będą dobrze znani artyści z Polski – Janusz Bałdyga oraz Waldemar Tatarczuk.

We lwowskich „Dniach Performance’u” wezmą udział goście z różnych miast Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Izraela, Tajlandii i Norwegii. Na wszystkie występy jest zapewniony swobodny dostęp widzów. Razem z prezentacjami odbędą się tutaj spotkania z artystami, lekcje, pokazy filmów oraz „Szkołą Performance’u”, która dla lokalnych artystów stanie się wyjątkową okazją by uczyć się sztuki performance’u od gości z zagranicy. Każdego roku w takiej „Szkole” bierze udział ponad 50 uczniów, którzy po zakończeniu nauki mają możliwość zaprezentować swoje pomysły w ramach festiwalu. Rejestracja na udział w zajęciach rozpocznie się 10 sierpnia.

Dyrektor artystyczny lwowskich „Dni Performance’u” Lidia Sawczenko-Duda zaznaczyły, że dzięki temu przedsięwzięciu rodzi się nowa generacja ukraińskich performerów a Lwów zmienia się w uznawane centrum takiego rodzaju sztuki, skąd Performance szerzy się na inne środowiska artystyczne Ukrainy.

Igor Gałuszczak, Lwów, 20.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code