Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Koniec roku szkolnego 2020/2021 w Sobotnio-Niedzielnej Szkole im. Grocholskich w Winnicy

Koniec roku szkolnego 2020/2021 w Sobotnio-Niedzielnej Szkole im. Grocholskich w Winnicy

4 czerwca 2021 roku w Szkole Sobotnio-Niedzielnej im. Grocholskich działającej przy SP “Chrześcijańsko-Demokratyczny Związek Polaków Winnicy” odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Była to okazja do rozmów i podsumowania minionego roku, który był trudny ze względu na pandemię. Mimo to uczniowie brali udział w Narodowym Czytaniu, organizowanym pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy; obchodzili Dzień Niepodległości, Dzień Języka Ojczystego, Dzień Św. Mikołaja, Boże Narodzenie, Tłusty Czwartek.

Na początku spotkania prezes organizacji Jerzy Wójcicki podziękował nauczycielce języka polskiego Pani Lidii Paulukiewicz (skierowanej do pracy w Winnicy przez ORPEG) za prowadzone z pasją zajęcia. W trakcie imprezy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie prezenty oraz ciekawie książki od Pani Lidii, ufundowane przez Konsulat Generalny RP w Winnicy, i ciepłe słowa wdzięczności za chęć poznawania i udoskonalenia języka polskiego.

W ramach zakończenia roku szkolnego uczniowie Szkoły Grocholskich mieli wspaniałą okazję spotkać się z potomkiem znanego rodu Grocholskich – Henrykiem Grocholskim. Było to niezapomniane spotkanie, podczas którego obecni z zachwytem wysłuchali inspirujące opowieści o rodzinie Grocholskich, o różnych trudnych przeżyciach, o nieznanych faktach historycznych oraz o pięknych świątyniach i zabytkach na Podolu. Wszyscy zebrani opuszczali imprezę ze wzruszeniem, z niecierpliwością oczekując na kolejny inspirujący rok nauki języka polskiego.

Działalność szkoły jest objęta patronatem Fundacji Wolność i Demokracja, KPRM oraz rodziny Grocholskich z Warszawy (potomków Grocholskich ze Strzyżawki pod Winnicą)

Wiktoria Bednarska, 11 czerwca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code