Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » O koncercie z okazji 150-lecia Paderewskiego

O koncercie z okazji 150-lecia Paderewskiego

17 listopada 2010 roku w Filharmonii Winnickiej znów rozbrzmiały dźwięki muzyki polskiej. W związku z obchodami 150 rocznicy urodzin polskiego pianisty, kompozytora i męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego pochodzącego z Podola odbył się koncert połączony z podsumowaniem konkursu na temat sylwetki i twórczości tego wielkiego Polaka . Laureaci konkursu – uczniowie szkół obwodu winnickiego, otrzymali z rąk konsula generalnego RP w Winnicy Krzysztofa Świderka nagrody i dyplomy.

W części artystycznej zaprezentowało się dwóch młodych pianistów: Paweł Motyczyński – student Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Dmitro Winniczenko – uczeń szkoły muzycznej w Kijowie. Obaj są laureatami wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych.

W ich wykonaniu zgromadzona licznie w filharmonii publiczność mogła wysłuchać utworów I.J. Paderewskiego, F. Szopena, D. Sawienko i F. Liszta.

Po raz kolejny winniczanie mieli możliwość zetknięcia się z muzyką wielkiego formatu, utalentowanymi młodymi wykonawcami i niezwykłą atmosferą, która towarzyszyła koncertowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code