Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Katolicy zamierzają przeprowadzić bezterminową akcję protestu w Sewastopolu

Katolicy zamierzają przeprowadzić bezterminową akcję protestu w Sewastopolu

Zdjęcie pobrane z sevastopolis.com Rzymsko-katolicka gromada Sewastopola przeprowadzi bezterminową akcję z wymogiem zwrócić jej kościół, zbudowany 100 lat temu przez miejscowych Polaków i odebrany u parafian w latach 30-ch ubiegłego wieku.

Jak informuje korespondent Unian, o tym oświadczył proboszcz Sewastopola Jurij Zimiński na konferencji prasowej.

Według słów duchownego, miejscowi katolicy spodziewali się na rozpatrzenie pytania o powrocie kościoła gromadzie podczas niedawnych plenarnych obrad sesji miekskiej rady, lecz on tak i nie był wniesiony do zatwierdzonego porządku dziennego sesji. „Będziemy dalej bronić naszą pozycję. Zainicjowaliśmy – i odpowiedni list już skierowaliśmy przewodniczącemu Leninowskiej rejonowej administracji o przeprowadzeniu naszymi parafianamii bezterminowej akcji”, – powiedział duchowny. Jak dodał proboszcz, „kilka dni na tydzień, kilka godzin na dzień koło kościoła (z powojennych czasów wykorzystuje się jak kino będzie stał namiot.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code