Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » „Inwestycje w Polsce oraz Unii Europejskiej” – międzynarodowa konferencja w Chmielnickim

„Inwestycje w Polsce oraz Unii Europejskiej” – międzynarodowa konferencja w Chmielnickim

11 czerwca na Chmelnickim Narodowym Uniwersytecie odbyła się konferencja „Współpraca przedsiębiorstw w ramach LCOI System. Możliwości inwestowania w Polsce i UE”.

Chmielnicczanom zostały przedstawione lokalne centra obsługi inwestorów, które prężnie działają we Wschodniej Polsce oraz portal internetowy LCOI.PL, pomagający znaleźć partnera dla biznesu i miejsce dla zainwestowania na terenie Polski (13 tys. polskich firm oraz około 900 inwestycyjnych ofert).

Ukraińscy biznesmeni, borykając się z trudnościami w postaci biurokracji oraz ciągłych kontroli z boku rozmaitych inspekcji we własnym państwie, coraz częściej patrzą w stronę Europy i decydują się przenosić swoje firmy także i do Polski. Chmielnicka konferencja ma pomagać takim biznesmenom nawiązać znajomości oraz poinformować o szczegółach prawnych prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Eksperci opowiedzieli uczestnikom konferencji o tym, jak mają szukać partnerów dla biznesu, nowych rynków realizacji własnej produkcji oraz reklamowania swoich przedsiębiorstw.

– Nasz projekt to baza informacyjna, a Polski Atlas Gospodarczy to – interaktywna mapa, która pomaga w każdym z regionów Polski znaleźć coś ciekawego do zainwestowania, tak sami i Samochodowy Atlas Biznesowy i tp. – opowiada koordynator projektu Witold Mroczek.

Jak informowały wcześniej ukraińskie media, w 2012 roku Polacy inwestowały w Ukrainę prawie 900 mln. USD. A Ukraina jest na 9 miejscu wśród największych polskich importerów.

Organizatorami konferencji wystąpiło towarzystwo „Lokalna Grupa Działania –  wokół Łysej Góry”, „Lokalne Centra Obsługi Inwestora Eastern European Gateway” oraz KG RP w Winnicy.

Podobne konferencje będą odbywały się także we Lwowie, Winnicy oraz Kijowie.

Łesia Humenna, biuro prasowe Chmielnickiego Narodowego Uniwersytetu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code