Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » II Bieg Niepodległości w Odessie

II Bieg Niepodległości w Odessie

16 listopada 2019 r. w odeskim Parku im. Tarasa Szewczenki odbył się II Bieg Niepodległości, wzięło w nim udział około 500 osób.

Bieg zorganizowany został przez Związek Polaków na Ukrainie, Oddział im. A. Mickiewicza w Odessie, przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Odessie, w ramach Dni Polski w Odeskim Okręgu Konsularnym.

Druga edycja odeskiego Biegu Niepodległości była okazją do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu dla wielu mieszkańców miasta. Ponadto, organizatorzy zadbali o przesłanie edukacyjne. Każdy z uczestników otrzymał mapkę trasy, na której zaznaczono 9 punktów związanych z Wielkimi Polakami, a z głośników rozbrzmiewała polska muzyka.

W biegu wzięli udział m.in. pracownicy KG RP w Odessie, na czele z Konsulem RP Andrzejem Szmidtke, zawodowi biegacze, członkowie organizacji polskich, dziennikarze, pasjonaci nordic walking. Szczególnie miłą niespodziankę sprawił organizatorom Pan Przemysław Arendarski, który specjalnie na bieg przyleciał z Wrocławia. Nagrody przygotowano w trzech kategoriach wiekowych. Rekordzista przebiegł trasę w 5 min 07 sekund.

Nagrody zwycięzcom wręczał gość specjalny z Kijowa – oficer policji, Pan Paweł Dobosz. Każdy uczestnik Biegu Niepodległości otrzymał pamiątkowy dyplom –  każdy został zwycięzcą na swoim dystansie.

Organizacja Biegu była ogromnym wyzwaniem logistycznym – gratulacje należą się Pani Prezes Swietłanie Zajcewej-Wełykodnej i Panu Konstantemu Zadorożnemu oraz kilkudziesięciu wolontariuszom za ich ciężką pracę, która przełożyła się na sukces promocyjny Polski.

Słowo Polskie za: KG RP w Odessie, fot. KG RP w Odessie, P. Aleksander Voropajev, 27 listopada 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code