Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Europarlament pochwalił Ukrainę za reformy i potępił budowę gazociągu Nord Stream 2

Europarlament pochwalił Ukrainę za reformy i potępił budowę gazociągu Nord Stream 2

Fot. tvp.info

12 grudnia Europejski Parlament przyjął rezolucję w sprawie wdrażania umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą. W końcowym tekście dokumentu została uwzględniona propozycja polskiej europosłanki Anny Fotygi (Prawo i Sprawiedliwość).

W tekście dokumentu zaznaczono, że nie zważając na liczne niedociągnięcia umowa jest skutecznie wdrażana, szczególnie w obszarach energetycznym, edukacyjnym, decentralizacyjnym oraz skierowanym na reformę administracji publicznej, bezpieczeństwa i bankowości.

Zgodnie z poprawką Anny Fotygi „Parlament Europejski potępia budowę gazociągu Nord Stream 2, ponieważ jest to projekt polityczny, który zagraża bezpieczeństwu Europy i wysiłkom na rzecz dywersyfikacji dostaw energii, i w związku z tym wzywa do unieważnienia tego projektu”.

W dokumencie EP podkreślono także, że Ukraina powinna priorytetowo potraktować walkę z korupcją i zająć się problemami związanymi z władzą oligarchów oraz kontynuować reformy decentralizacyjne. Dokument został przyjęty 443 głosami “ZA”, 105 było przeciwnych.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 14 grudnia 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code