Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Dyplom dla polskiej „Inicjatywy Bohaterom Majdanu”

Dyplom dla polskiej „Inicjatywy Bohaterom Majdanu”

  1. Od października 2019 roku do 5 marca 2020 roku trwało przyjmowanie wniosków na konkurs „Ukraina Dobroczynna – 2019”. W tym roku wpłynęło 1130 zgłoszeń -najwięcej w całej historii konkursu .

Do kwietnia br. Narodowa Rada Ekspertów rozpatrywała wnioski i wybrała laureatów konkursu.

W związku z kwarantanną, ogłoszoną na terenie całej Europy, ceremonia nagrodzenia zwycięzców odbywała się w połowie kwietnia w trybie on-line.

Konkurs obejmował  kilka kategorii. W kategorii „Pomoc z zagranicy” wybrano trzech zwycięzców i przyznano dwa specjalne wyróżnienia.

Zwycięzcami w tej kategorii są: „Ukraina-Hilfe-Vorpommern e.V.” z Niemiec, Elizabeth-Johanna-Francisco-Maria Kluisters-Albers z Holandii i organizacja z Polski – „Inicjatywa Bohaterom Majdanu”. Dwa szczególne wyróżnienia w tej nominacji otrzymali doktor Miklos Inanchi z Węgier i Mevluti Cavusoglu z Turcji.

„Szczerze dziękujemy naszym filantropom, którzy pomimo odległości i granic, dbają o dobrobyt Ukrainy, rozpowszechniają prawdziwej informacje o niej, opowiadają o sytuacji, w której znalazła się Ukraina od 2014 roku i wszechstronnie pomagają naszym obywatelom” – podkreślają organizatorzy Konkursu.

„Inicjatywa Bohaterom Majdanu” została założona w Polsce po Rewolucję Godności przez Halinę Andruszko i jej córkę Wiktorię Batryn, które stale organizują w Polsce akcję „Święta bez taty” dla ukraińskich rodzin, które ucierpiały na skutek trwającej wojny na Ukrainie oraz bardzo angażują się w celu tworzenia dobrego wizerunku Ukrainy w Polsce.

Dla zainteresowanych, listę zwycięzców w różnych kategoriach można zobaczyć na stronie facebook-u Narodowego Konkursu „Ukraina Dobroczynna” (Національний конкурс «Благодійна Україна»).

Walentyna Jusupowa, 24 kwietnia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code