Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Droga do Niepodległości – spotkanie z historią w Domu Polskim

Droga do Niepodległości – spotkanie z historią w Domu Polskim

30 listopada w Domu Polskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (IPN). W tym spotkaniu brali udział słuchacze kursów języka polskiego oraz uczniowie Sobotnich Kółek Twórczych.

Goście z IPN w bardzo zachęcający sposób opowiadali o historii Polski od czasów rozbiorów do roku 1989. Także uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć film „Droga do Niepodległości” wyprodukowany przez IPN.

Następny blok spotkania dot. ojców Niepodległości. Nie zabrakło i ciekawego quizu (na platformie kahoot) który pozwolił sprawdzić znajomość historii Polski a zwycięzcy otrzymały prezenty.

W końcu spotkania była pokazana krótka bajka o misiu Wojtku. To brunatny niedźwiedź który został uratowany i adoptowany przez żołnierzy armii generała Władysława Andersa. Ten miś brał udział w bitwie pod Monte Cassino. Przedstawiciele IPN przekazali dla biblioteki Domu Polskiego książki o historii Polski w języku polskim i ukraińskim.

Bardzo dziękujemy Biurowi Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie za tak ciekawe zajęcia edukacyjne.

Spotkanie z przedstawicielami IPN w Domu Polskim odbyło się przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Winnicy.

Dom Polski w Żytomierzu, 5 grudnia 2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code