Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Donieckie lotnisko jest ukraińskim „Stalingradem” – generał Mużenko

Donieckie lotnisko jest ukraińskim „Stalingradem” – generał Mużenko

Źródło - tsn.ua

– Lotnisko im. Prokofiewa w Doniecku, którego już od 6 miesięcy bronią ukraińscy żołnierze, stało się następcą słynnego „Stalingradu”, po bezskutecznych szturmach którego zaczął się odwrót wojsk nazistowskich z ZSRS – uważa głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy, generał Wiktor Mużenko.

Ten strategiczny punkt, według generała, pozwala ukraińskiej armii kontrolować część terytorium Doniecka i w razie potrzeby szybko przystąpić do ofensywy przeciwko prorosyjskim terrorystom.

W przeciągu ostatnich kilku tygodni w donieckim lotnisku przeprowadzono rotację oddziałów wojskowych. Nie zważając na próby Rosjan i separatystów odciąć kanały dostarczania broni, amunicji i żywności, ta wciąż nadchodzi i pomaga „cyborgom” przetrwać kolejne ataki w czasie tak zwanego „rozejmu”.

Generał Mużenko podkreślił także, że w pobliżu ukraińskich granic stacjonuje ponad 50 tys. rosyjskich żołnierzy, a w strefie przeprowadzenia operacja antyterrorystycznej przeciwko Ukraińcom walczy ich do 10 tysięcy.

Słowo Polskie, 17.12.14 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code