Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Do widzenia, Pani Elżbieto!

Do widzenia, Pani Elżbieto!

Po roku pracy w obwodzie winnickim, pożegnaliśmy wspaniałą osobę, nauczycielkę-polonistkę – Panią Elżbietę Gwiazdę. Dwa tygodnie temu Pani Elżbieta opuściła nasze gościnne progi i po ukończeniu kontraktu udała się do domu do Polski w okolice Opola.

Każdy kto poznał Panią Elżbietę zauważył, że to osoba niesłychanie skromna i mająca bardzo dobre nawyki dydaktyczne. Ucząc języka polskiego, prowadziła zajęcia tylko w tym języku, co było bardzo dobrze postrzegane przez uczniów. A uczniów było dużo. Dla Pani Eli nie było problemem, gdy na zajęciach nie była pełna sala, bowiem przy mniejszych grupach dużo lepszy był kontakt z nauczycielem. Pani nauczycielka nawet zgadzała się często, by udzielać indywidualnych lekcji, też, oczywiście, na najwyższym poziomie.

Po tym jak żegnali się z panią Elą uczniowie, znajomi oraz członkowie organizacji polonijnej „Konfederacja Podolaków XXI”, a drzwi jej mieszkania nie zamykały się do chwili wyjazdu, można sądzić, że po Pani Elżbiecie pozostaną najlepsze wspomnienia, a kontakt, nawiązany w Winnicy, będzie podtrzymywany pocztą elektroniczną.

Warto wspomnieć, że oprócz uczenia języka polskiego, Pani Ela brała czynny udział w pracy nad naszym portalem polonijnym WIZYT.NET, jako redaktor i autor tekstów, wiadomości i artykułów. Dla tego, musiała poznać podstawy działania systemów kierowania kontentem stron internetowych, co nawet dla zaawansowanego komputerowca wymaga dużo czasu i poświęcenia.

Żegnając Panią Elżbietę, odczuwaliśmy żal i smutek, a zarazem i radość, że ona nareszcie wróci do swojej rodzinki na Ziemiach Odzyskanych, a jeżeli wszystko złoży się pomyślnie, to jeszcze nie raz odwiedzi nasze wspaniałe Podole, razem ze znajomymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code