Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Do Niżankowic z Polski przybył kolejny „pociąg przyjaźni” z prezentami dla ukraińskich dzieci

Do Niżankowic z Polski przybył kolejny „pociąg przyjaźni” z prezentami dla ukraińskich dzieci

„Mikołaj bez granic” – pod takim hasłem 28 grudnia odbyła się coroczna polsko-ukrańska akcja, skierowana do dzieci, mieszkających na terenie rejonu starosamborskiego w obwodzie lwowskim.

Pojazd szynowy, który przybył do stacji kolejowej w Niżankowicach z Przemyśla, przywiózł prezenty dla ponad 300 dzieci, ojcowie których zginęli w obronie wschodnich granic Ukrainy podczas operacji antyterrorystycznej, młodzieży polskiego pochodzenia oraz dzieci niepełnosprawnych.

Akcja była możliwa dzięki inicjatywie „Pierwsza kolejowa bieszczadzka Siekierezada”, która polegała na oczyszczeniu z drzew i krzaków starych torów kolejowych. Wówczas po raz pierwszy podróż z Polski na Ukrainę wykonał niewielki pojazd szynowy.

Na maluchów ze wszystkich zakątków rejonu starosamborskiego w niżankowickiej szkole czekało przedstawienie teatralne i wręczenie prezentów, ufundowanych przez polskich przyjaciół.

Akcja „Mikołaj bez granic” ma na celu polepszenie stosunków dobrosąsiedzkich między Polską a Ukrainą oraz rozwój współpracy transgranicznej.

Słowo Polskie na podstawie informacji Lwowskiej Administracji Obwodowej, 30.12.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code