Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich spotkali się w Berdyczowie

Członkowie Ruchu Rodzin Nazaretańskich spotkali się w Berdyczowie

W poniedziałek  8 marca w ogólnoukraińskim sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie odbył się dzień skupienia członków Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

Już od wielu lat, właśnie w Międzynarodowy Dzień Kobiet, przedstawiciele tej wspólnoty przyjeżdżają do Berdyczowa z różnych części Ukrainy, aby modlić się w pobliżu Cudownego Obrazu Matki Bożej.

W tym roku do Berdyczowa przybyło około pięćdziesięciu wiernych z Żytomierza, Winnicy, Tomaszpola, Tulczyna, Kopijówki, Ładyżyna i Korostyszewa. Na początku spotkania proboszcz berdyczowskiego sanktuarium ks. Paweł Ferko OCD powitał wszystkich uczestników pielgrzymki. Spotkanie rozpoczęło się od rejestracji, adoracji i modlitwy różańcowej.
Mszy Świętej w ramach pielgrzymki przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kijowsko-żytomierskiej Aleksander Jazłowiecki, w koncelebrze z moderatorem ruchu ks. Stanisławem Swurką oraz księżmi, którzy przybyli ze swoimi parafianami.

Podczas kazania, biskup Aleksander mówił o podstawowych „składnikach” szczęśliwego małżeństwa.

Po przerwie obiadowej odbyła się konferencja wygłoszona przez ks. Stanisława Swurkę. Ojciec mówił o postaci św. Józefa -patrona osobistych relacji z Bogiem i Maryją. „Święty Józef chce być opiekunem naszych relacji z dobrym Bogiem.

Chce dbać i pomagać budować nasze relacje z Jezusem i jego matką również w dzisiejszych czasach. Warto z nim współpracować w naszej pracy, problemach, relacjach rodzinnych i innych rozmaitych sprawach naszego życia. Chodzi również o osobiste relacje z Jezusem i Maryją. Tak, warto te relacje rozwijać,  dlatego że w rzeczywistości są trochę kulawe. Święty Józef chce nam w tym pomóc, wspierając je, aby zostały odnowione i oczyszczone. Warto również zaprosić św. Józefa do naszego związku z Najświętszą Maryją Panną, bo on jest dla nas szczególnym orędownikiem”.

Po konferencji odbyła się praca w grupach, a na zakończenie dnia skupienia – Droga Krzyżowa.

Lidia Baranowska za: Maksym Żeleznicki, 13 marca 2021 r.   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code