Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Członek Studenckiego Klubu Polskiego uczestniczyła w Programie Stypendialnym Kirkland Research

Członek Studenckiego Klubu Polskiego uczestniczyła w Programie Stypendialnym Kirkland Research

W trakcie I semestru akademickiego 2019/2020 miałam zaszczyt uczestniczyć w Programie Stypendialnym Kirkland Research (Polska), który jest realizowany przy pomocy Polsko-Amerykańskiego Funduszu Wolności oraz Fundacji „Edukacja dla Demokracji”.

Program ten był nie tylko okazją do prowadzenia badań naukowych, ale także do uczestnictwa w ciekawych i przydatnych wykładach oraz szkoleniach na UMSC-ie (Lublin), na Uniwersytecie A. Mickiewicza (Poznań), na Warszawskim i Wrocławskim Uniwersytetach; projekt był okazją do pogłębienia znajomości języka polskiego i angielskiego, dowiedzenia o wiele więcej o historii oraz kulturze Polski.

Udział w nim pozwolił na odwiedzenie różnych polskich miast i innych krajów europejskich (jak wiadomo, z Polski jest to znacznie tańsze i wygodniejsze niż z Ukrainy). W czasie uczestnictwa w programie, bardzo zmieniła się moja postawa wobec samej siebie, co pozwoliło mi zmienić pewne poglądy i przekonania. Prawdziwym odkryciem dla mnie były sportowe zajęcia z profesjonalnym trenerem z kickboxingu – super wrażenia i możliwość utrzymania  dobrej fizycznej formy!

Wyrażam głęboką wdzięczność organizatorom programu i wszystkim, którzy umożliwiają jego wieloletnie działanie, doceniam uważną, przyjazną postawę organizatorów wobec każdego uczestnika, wsparcie i pomoc, życzenie najskuteczniejszego wykorzystania możliwości projektu. Dziękuję również Studenckiemu Klubu Polskiemu za pomoc w nauce języka polskiego, ponieważ jego wiedza co najmniej na poziomie B1 jest niezbędnym warunkiem uczestnictwa.

Więcej informacji o Programie na: http://www.kirkland.edu.pl/en/faq

Olga Gordijczuk, członek Studenckiego Klubu Polskiego, 27 lutego 2020 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code