Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Co zrobić by Warszawa nas usłyszała? – wciąż brak reakcji z boku polskich fundacji na apel Polaków ze Wschodu

Co zrobić by Warszawa nas usłyszała? – wciąż brak reakcji z boku polskich fundacji na apel Polaków ze Wschodu

Nabiera obrotów sprawa, związana z problemami dofinansowania organizacji polonijnych ze Wschodu, a szczególnie – z Ukrainy. Do wyświetlania tej sprawy dołączają coraz to nowe media w Polsce, w tym i ogólnokrajowa gazeta Rzeczpospolita. Kurier Galicyjski, Mozaika Berdyczowska, nasz portal WIZYT.NET i wiele innych polonijnych mediów już otwarcie deklarują niezadowolenie z powodu niejasnej pozycji polskich fundacji, wyznaczonych przez polski MSZ na rozpodział środków na działalność organizacji polonijnych.
Proponujemy Państwu kilka linków na artykuły, związane z tym problemem, w różnych serwisach na Ukrainie i w Polsce, prosimy o komentarze i uwagi:

„Pisz na Berdyczów” – Gazeta Rzeczpospolita, autorka Agnieszka Rybak,
„Polskie organizacje dotąd bez dofinansowania” – Kurier Galicyjski, autor Krzysztof Szymański,
“Polski rząd niszczy Polskość” – Areopag XXI, autor dk. Jacek Jan Pawłowicz
–  „Sygnał z polskiego MSZ – spotkanie prezesów polonijnych z konsulami na Ukrainie w sprawie dofinansowania” portal WIZYT.NET, autor – Jerzy Wójcicki.

 

 

Link do poprzedniej ilustracji do artykułu „Co zrobić, by Warszawa nas usłyszała?”. Na prośbę kilku członków naszego polonijnego środowiska zamieniliśmy ja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code